Miasto i Gmina Szamotuły

Lekcja samorządności


Dziś Urząd Miasta i Gminy Szamotuły odwiedzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi wraz z panią profesor Wiesławą Araszkiewicz. Licealiści mieli okazję z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu magistratu, poznać zadania poszczególnych wydziałów oraz dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda codzienna praca samorządu.
Podczas wizyty uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób załatwiane są sprawy mieszkańców oraz jak działa administracja samorządowa. Była to cenna i inspirująca lekcja wiedzy o społeczeństwie – pokazująca, że samorząd to nie tylko instytucja, ale przede wszystkim ludzie pracujący na rzecz lokalnej społeczności.
Dziękujemy za wizytę, ciekawe pytania i zainteresowanie funkcjonowaniem naszego urzędu. Mamy nadzieję, że dla wielu z Was była to inspiracja do dalszego poznawania zasad działania samorządu i aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

Galeria zdjęć

IMG_5909 IMG_5910 IMG_5907 IMG_5926 IMG_5934 IMG_5938 IMG_5946 IMG_5949
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności