Miasto i Gmina Szamotuły

Nowy Komendant Policji w Szamotułach

W piątek 24 lutego na emeryturę przeszedł Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński. Jego obowiązki będzie pełnił mł. insp. Waldemar Dobrychłop.

W Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania oraz objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących z Policją, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy szamotulskiej jednostki.

Dotychczasowy Komendant, insp. Sławomir Dziupiński pożegnał się z szamotulską jednostką, podziękował za współpracę, podkreślając, że lata spędzone w Szamotułach były jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi w jego służbie. Insp. Dziupiński życzył swojemu następcy powodzenia na nowo objętym stanowisku i wyraził przekonanie, że z takim przełożonym ta jednostka będzie działała bardzo skutecznie.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach powołany został mł. insp. Waldemar Dobrychłop. Nowy komendant zauważył, że zdaje sobie sprawę z tego, że ten rok nie będzie prosty dla funkcjonariuszy z szamotulskiej komendy. Podkreślił jednak, że zna specyfikę szamotulskiego rejonu oraz pracujących tu policjantów i pracowników cywilnych. Podkreślił ich profesjonalizm i zaangażowanie w pracę. Zaakcentował również, że zależy mu, aby policjanci wiedzieli, że broń i odznaka, to nie przywilej, a odpowiedzialność wobec społeczeństwa.

Tekst i foto: KPP w Szamotułach

 

Zdjęcie - nowy Komendant Policji w Szamotułach

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności