Miasto i Gmina Szamotuły

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na dzień strażaka

Św. Florian się cieszy, cieszą się też druhowie z Pamiątkowa, którzy z okazji Dnia Strażaka otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Cieszyli się również druhowie z innych jednostek, samorządowcy i mieszkańcy wioski – przecież taki wóz to jakościowa zmiana w jakości i skuteczności przeprowadzania akcji. Oczywiście przekazanie wozu strażackiego to dla druhów wyjątkowe wydarzenie – 4 maja zaprosili gości do wspólnego świętowania. Tak to opisali:

„Kulminacyjnym punktem uroczystości było poświęcenie pojazdu przez księdza kapelana Tomasza Rena oraz oficjalne wręczenie kluczyków i dokumentów do samochodu pożarniczego marki MAN GBARt 2,5/16, który został przekazany druhom OSP Pamiątkowo z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach.

Przekazania na ręce Naczelnika i kierowcy OSP Pamiątkowo dokonali: Starosta Powiatu Szamotulskiego – Pani Beata Hanyżak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach – st. bryg. Ireneusz Pers, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach – dh Zenon Pawlaczyk oraz dh Jacek Gołąb, Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły – Pan Karol Hartwich i Burmistrz elekt Miasta i Gminy Szamotuły – Pan Piotr Michalak.

Po uroczystym apelu mieszkańcy mogli zapoznać się z pozyskanym pojazdem pożarniczym i uczestniczyć w pikniku strażackim.”

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności