Miasto i Gmina Szamotuły

NOWY SPRZĘT STRAŻY MIEJSKIEJ

W oku kamery...

Od wczoraj szamotulscy strażnicy miejscy wyposażeni są w kamery „nasobne”. Będą one wykorzystywane przez funkcjonariuszy w czasie podejmowanych interwencji – zapis obrazu i dźwięku kamer stanowić będzie swoistą „polisę ubezpieczeniową” dla kontrolowanych i kontrolujących. Trudno będzie podważać przebieg interwencji i jednocześnie ocenić prawidłowość czynności wykonywanych przez strażników.

Gmina kupiła 8 kamer, które dodatkowo mogą robić tradycyjne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości – ta funkcja urządzeń również ułatwi codzienną pracę Straży Miejskiej w Szamotułach.

Tak na marginesie - powaliły nas słowotwórcze zdolności producentów kamer: „nasobne” - brawo!

 

2  

1 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności