Miasto i Gmina Szamotuły

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Outdoorowy i uroczyste otwarcie sadu w Przyborowie!

20 maja w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przyborowie odbył się pierwszy międzyszkolny konkurs outdoorowy połączony z uroczystym otwarciem sadu owocowego!  
To wyjątkowe wydarzenie było częścią projektu „Tradycyjny Sad”, realizowanego dzięki grantowi otrzymanemu przez szkołę z Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
Symbolicznego otwarcia sadu dokonali burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Piotr Michalak oraz dyrektor szkoły Joanna Bożyczko.   
Nie zabrakło również artystycznych emocji - uroczystość uświetniły fenomenalne występy niezwykle utalentowanych uczniów z Przyborowa, którzy jak zawsze zachwycili publiczność swoim talentem i energią.   

Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Pszczół, który w sposób szczególny przypomina, jak ogromną rolę pszczoły odgrywają w naszym życiu i w całym ekosystemie.   
Symbolicznie właśnie dziś mogliśmy premierowo w tym roku spróbować pierwszych zbiorów Miodu Szamotulskiego.   
Tą słodką chwilą podzieliliśmy się z dziećmi z szkoły w Przyborowie, które miały okazję skosztować naszego regionalnego przysmaku, a przy okazji poznać wiele ciekawostek z życia tych niezwykłych owadów.


Dziękujemy Panu Tadeuszowi Maciałkowi - opiekunowi naszych uli i pszczół za ogromne zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt.

 

Galeria zdjęć

DSC_3742 DSC_3749 DSC_3750 DSC_3758 DSC_3760 DSC_3762 DSC_3768 DSC_3769 DSC_3772 DSC_3382 DSC_3393 DSC_3401 DSC_3434 DSC_3453 DSC_3461 DSC_3465 DSC_3471 DSC_3476 DSC_3491 DSC_3493 DSC_3542 DSC_3560 DSC_3583 DSC_3585 DSC_3595 DSC_3607 DSC_3624 DSC_3680 DSC_3689 DSC_3695 DSC_3707 DSC_3708
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności