SPACER Z HISTORIĄ
Zapraszamy na Spacer z Historią! Przeczytajcie, przyjdźcie i zaproście innych. Nie martwcie się pogodą – będziemy zwiedzać wnętrza dwóch budynków.
- Czy na ul. Sukienniczej mieszkali sukiennicy?
- Kto zbudował pierwszy szpital i jak on wyglądał?
- Czy wiecie, że Landwirtschaftschule (Szkoła Rolnicza), dla której powstał budynek późniejszego gimnazjum (dziś – po kolejnych zmianach – jeden z gmachów Szkoły Podstawowej nr 2), była jedyną tego typu szkołą w Wielkopolsce?
- Co ciekawego zdarzyło się w historii Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi i jak upamiętniono jej wychowanków?
- Jak zmieniło się otoczenie obu ulic i kiedy Sukienniczą chciano przedłużyć do młyna?
Warto przyjść – udział, jak zwykle, bezpłatny.
Zbiórka o godz. 16.00 przy ul. Skargi.

