Szamotulskie Debaty Oksfordzkie
Kolejna, interesująca inicjatywa Biblioteki Szamotulskiej, która stworzyła młodzieży okazję do rozwijania umiejętności argumentacji, wystąpień publicznych i pracy zespołowej. Przedstawiciele szkół podstawowych z naszej gminy zmierzyli się w oratorskich zmaganiach, prezentując wysoki poziom wiedzy merytorycznej, kulturę dyskusji oraz imponujący talent retoryczny.
Po emocjonującym finale tytuł mistrzowski przypadł drużynie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach, drugie Szkole Podstawowej w Otorowie a trzecie Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach
Nagrodę dla najlepszego mówcy otrzymał Tobiasz Michalak ze Szkoły Podstawowej w Otorowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, odwagi i znakomitego poziomu debat. Brawo!
Szamotulskie Debaty Oksfordzkie odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Piotra Michalaka.
