Ośrodek Pomocy Społecznej również na Rynku
Wyremontowana za unijne pieniądze (85% kosztów) w ramach rewitalizacji szamotulskiego Rynku kamienica po PKO zyskała nową funkcję. Od 1 czerwca do pomieszczeń na parterze wprowadzili się pracownicy szamotulskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym oddziale Ośrodka przyjmują mieszkańców urzędnicy zajmujący się świadczeniami rodzinnymi, funduszem alimentacyjnym, dodatkami osłonowymi, mieszkaniowymi i stypendiami szkolnymi. W kamienicy na Rynku swoją „bazę” mają także asystenci rodziny.
Bardzo się cieszymy, że możemy część kadry rozlokować na Rynku – mówi dyrektor OPS Iwona Lembicz-Kwatera – chodzi przede wszystkim o dostępność naszych pracowników. Tutaj jest zdecydowanie lepsza niż na Placu Sienkiewicza – tam, by załatwić sprawę interesanci najczęściej musieli wchodzić do biur położonych na piętrach, a osoby starsze lub mamy z małymi dziećmi miały z tym kłopot. Tutaj nie ma problemu – wszystkie pomieszczenia położone są na parterze. Poza tym mamy więcej pokoi, a to w naszej pracy bardzo istotne przy załatwianiu trudnych, życiowych spraw – najczęściej wymagana jest intymność i dyskrecja.
Uwaga - godziny pracy i kontaktowe numery telefoniczne nie uległy zmianie!
