Czas na remont!
O potrzebie funkcjonowania takich obiektów przekonywać nikogo nie trzeba. Świadczy o tym choćby tzw. obłożenie czyli po prostu wykorzystanie. Przed południem zajmują go przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Po południu i w weekendy „Orlik” żyje trochę inaczej - korzystają z niego zorganizowane grupy i pasjonaci sportowej rywalizacji. Jest ich w Szamotułach dużo, stąd też zdarza się, że na wejście do obiektu trzeba poczekać.
To oczywiście bardzo cieszy, ale też intensywne użytkowanie wymusza drobne naprawy i „większe” remonty. W najbliższym czasie konieczna będzie wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego, naprawa piłkochwytów i ogrodzenia. Wydaje się również, że przydałaby się wymiana oświetlenia – na nowoczesne (LED) i …. tańsze w eksploatacji. I właśnie na dofinansowanie takich prac, wartych ponad 440 tysięcy złotych, Urząd Miasta i Gmina Szamotuły złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Orlik” 2022.
Samorząd wnioskuje o maksymalnie możliwe dofinansowanie takiego zadania czyli 146 307 złotych. Przypomnijmy, że na „Orliku” niedawno wyremontowano szatnie, również dzięki funduszom z zewnątrz. W tym przypadku z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego "Szatnia na medal".


