Pamiętamy...
Dzisiaj obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, po raz trzeci jako święto państwowe. Przez lata Wielkopolanie byli raczej kojarzeni z programowym odrzuceniem romantycznej idei zrywu narodowowyzwoleńczego i perfekcyjnym realizowaniem pomysłu na wolność związanym z samokształceniem i pracą organiczną. Mimo wszystko to właśnie mieszkańcy wielkopolskich miast i wiosek zorganizowali w 1918 roku powstanie, które okazało się jednym z największych sukcesów w historii polskiego oręża. Jedno z niewielu polskich powstań zbrojnych zakończonych sukcesem.
Pamiętamy daty, pamiętamy sukcesy militarne, pamiętamy naszych bohaterów…



