77 ROCZNICA WYZWOLENIA SZAMOTUŁ
Nie zawsze pamiętamy, a pamiętać powinniśmy.
Pamiętać o tym, że 27 stycznia 1945 roku wyzwolono nasze miasto i że tego dnia dla Szamotuł skończyła się II wojna światowa. Nie zapominają o tym dniu samorządowcy, pamiętają też kombatanci. Ze względu na pandemię oficjalna delegacja składająca dzisiaj kwiaty pod szamotulskimi pomnikami była skromniejsza niż zwykle.
Wiązanki biało-czerwonych kwiatów złożyli wiceburmistrz Dariusz Wachowiak, wicestarosta Rafał Zimny, prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szamotułach Włodzimierz Masłowski i sekretarz szamotulskiego koła Stanisław Krupski. Delegacji towarzyszył przedstawiciel Straży Miejskiej.
A gdy będziemy przechodzić obok jednego z miejsc pamięci, może warto zatrzymać się i zapalić świeczkę? Nie tylko 27 stycznia!


