Budowa obwodnicy
Trwa budowa pierwszego etapu obwodnicy Szamotuł.
Wczoraj na tej budowie Burmistrz Piotr Michalak wraz z starostą Beatą Hanyżak - spotkali się z Wojciechem Jankowiakiem, wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego, Jarosławem Maciejewskim, wicewojewodą Wielkopolski, posłem Krzysztofem Paszykiem, Pawłem Katarzyńskim, dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Od lat czekaliśmy na tę ważną dla Szamotuł i całego powiatu inwestycję. Wpłynie ona na poprawę komunikacji, ale także na rozwój Szamotuł, bo staniemy się bardziej atrakcyjni dla inwestorów i przy obwodnicy pojawią się nowe tereny pod inwestycje.
Budowany etap przebiega od Galowa do Piaskowa z mostem na rzece Samie. Zakończenie tego etapu planowane jest na pierwszą połowę 2027 roku.
Budowa kolejnego etapu - wraz z wiaduktem nad torami w okolicy Kępy - ma się rozpocząć jesienią przyszłego roku.
Inwestorem obwodnicy jest samorząd województwa wielkopolskiego.


