JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA OGRZEWANIU? - PROSTE SPOSOBY
Apele o oszczędzanie opału nie zawsze trafiają na podatny grunt, a proces przyzwyczajania do „cieplarnianych” warunków przez lata przebiegał sprawnie i bezboleśnie. Przecież w domach musi być miło, ciepło i komfortowo, prawda?
Niestety, tzw. warunki zewnętrzne wymagają od nas drobnych korekt podejścia do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Potwornie niebezpieczny dla zdrowia i wszędobylski w Polsce smog, wzrastające ceny opału i poddane skutecznej kuracji odchudzającej portfele wołają o zmianę. Nie chodzi wcale o rewolucję – myślimy raczej o ewolucji, może nawet o drobnych zmianach. Podziękuje nam środowisko, wdzięczne będą też kieszenie.
W ostatnim podsumowaniu opublikowanym przez Porozumienie Branżowe Na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE) koszt ogrzewania przykładowego 150 metrowego domu węglem jest wyższy od ogrzewania gazem czy pompą ciepła i wynosi ok. 6700 złotych rocznie, nawet po uwzględnieniu dodatku węglowego 3000 złotych. Co zrobić, by było taniej i zdrowiej?
Polski Alarm Smogowy rozpoczyna kampanię „Ciepło od zaraz!”, pokazując jak w prosty i tani sposób zredukować zużycie energii i obniżyć rachunki za ogrzewanie.
Oto sposoby - przetestowane i skuteczne:



















Źródło grafik: Krakowski Alarm Smogowy


