Ostatnia sesja Rady MiG Szamotuły
To już ostatnia sesja Rady Miasta i Gminy Szamotuły w przedłużonej kadencji 2018 – 2024.
Decyzję o przedłużeniu kadencji podjęli rządzący w stolicy dwukrotnie – w 2018 roku (do pięciu lat), a we wrześniu 2022 roku Prezydent RP podpisał ustawę o wydłużeniu kadencji o kolejne pół roku (ustawa o charakterze epizodycznym). Tym razem nie wszyscy szamotulscy radni wzięli udział w obradach – zabrakło Grażyny Augustyniak i Marka Pawlickiego. Program sesji obejmował 19 punktów, które samorządowcy rozpatrzyli bardzo sprawnie. Większość uchwał przyjęli jednogłośnie. Były to projekty związane z polityką społeczną, zmianami budżetowymi i gospodarką nieruchomościami. Na zakończenie radni Kowala, Wicher, Łączkowski, Dziamski, Maćkowiak, Węglewski i przewodniczący Marian Płachecki podziękowali koleżankom i kolegom za współpracę.
Osobne podziękowania od rajców otrzymała, organizująca codzienną pracę Biura Rady i radnych Monika Głowacka-Trafas.
Wszystkim radnym, którzy na rzecz mieszkańców miasta i gminy Szamotuły pracowali przez prawie 6 lat, bardzo dziękujemy.
Następna sesja, inaugurująca pracę nowej rady, odbędzie się w pierwszej połowie maja.


