OTOROWSKA JADŁODZIELNIA JUŻ DZIAŁA!
Dzisiaj rozpoczęła swoją działalność otorowska Jadłodzielnia. Jej powstanie to efekt działań Ośrodka Pomocy Społecznej w Szamotułach, który zdobył marszałkowski grant na uruchomienie dwóch punktów na terenie gminy Szamotuły. W Otorowie usytuowano ją przy Szkole Podstawowej – pracownicy szkoły i uczniowie zadeklarowali stałą „opiekę” nad Jadłodzielnią.
Jadłodzielnie wprost wpisują się w ideę „bez marnowania”, ideę zwracającą uwagę społeczeństw na potrzebę dokonywania racjonalnych zakupów oraz produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów. I właśnie o tej idei mówili samorządowcy, zwracali także uwagę na walory integracyjne i wspólnotowe Jadłodzielni.
To miejsce, w którym jest lodówka i regał na artykuły nie wymagające przechowywania w niskiej temperaturze jak pieczywo czy owoce. Wszystkie elementy Jadłodzielni znajdują się w kontenerze, do którego można dostarczyć produkty żywnościowe lub częstować się nimi, oczywiście anonimowo. Na dobry początek w produkty spożywcze wyposażył Jadłodzielnie szamotulski OPS.
Na otwarciu Jadłodzielni w Otorowie pojawił się: wiceburmistrz Szamotuł Dariusz Wachowiak, dyrektor OPS Iwona Lembicz-Kwatera, radny Bartosz Węglewski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Otorowie Marzenna Kędziora.
Za kilka dni rozpocznie działalność Jadłodzielnia w Pamiątkowie. Budowę obu punktów wsparł kwotą 40 000 złotych Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.



