Dla świata, dla siebie, dla dzieci
Zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu wielkie sprzątanie w Lulinku, a tu okazuje się, że nasi mieszkańcy bardzo serio potraktowali akcję.
W ostatni weekend w pięciu miejscach miasta i gminy Szamotuły zbierano odpady. Było ich dużo, a szamotulski Zakład Gospodarki Komunalnej odebrał ponad 1200 kg śmieci. Swój świat porządkowali:
- KGW „Kępianki” i sołectwo Kępa – 140 kg odpadów
- SP im. Ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie – sprzątanie lasku w Baborówku – 260 kg
- ROD Samorządowiec – teren przy basenie na Pioszczychach, - 200 kg
- mieszkańcy Brodziszewa – 280 kg
- mieszkańcy Lulinka – 240 kg


