Nauczycielski turniej siatkarski
Jeszcze o siatkówce, w nieco innym, bardziej rekreacyjno-zabawowym charakterze. Co wcale nie znaczy, że zabrakło emocji, o nie!
W czasie, gdy dziewczyny z UKS Szamotulanin walczyły o złoto w Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek, bez kamer, szalejących na trybunach kibiców i „gorących” relacji telewizyjnych i internetowych swoje zawody życia rozgrywali… nauczyciele i policjanci. Podobnie jak profesjonaliści przeprowadzali akcje z cyklu: podwójna krótka, krótka przesunięta, atak z drugiej linii - szczególnie z szóstej strefy. Libero troili się i dwoili polując na trudniejsze piłki, serwujący dokonywali cudów posyłając „bomby” z wyskoku. Podejrzewamy nawet, że gdyby Wilfredo León Venero (reprezentant Polski) miał czas, trafił do hali „Nałęcz” w Szamotułach to byłby… zawstydzony. Nie mógłby uwierzyć, jak w siatkówkę grają szamotulanie: ci najmłodsi i ci nieco starsi.
Czas na wyniki:
- SP 3 Szamotuły - I miejsce
- Zespół Szkół 3 Szamotuły - II miejsce
- SP 2 Szamotuły - III miejsce
- Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach - IV miejsce
- Zespół Szkół nr 2 Wronki - V miejsce
- Zespół Szkół nr 1 Wronki - VI miejsce
Były też nagrody indywidualne. Zdobyli je Maria Bykowska z Zespołu Szkół nr 3 Szamotuły i ks. Marcin Wojciechowski z SP3 Szamotuły. Podziwiamy sportowy poziom i determinację zawodników. I oczywiście gratulujemy!
Turniej zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły.


