ZAWODY MŁODZIEŻOWYCH OSP
Strażacy nie zmienili planów…
To nie była najlepsza pogoda na rajd, ale strażacy nie zwykli zmieniać planów ze względu na wietrzny dzień. A druhowie właśnie na sobotę 21 maja zaplanowali IV Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Gminy Szamotuły 2022. Zaplanowali… i przeprowadzili. Na trasie z Brodziszewa do Zalewu Radzyny zorganizowali dla młodzieżowców zawody sprawnościowe (rzut lotką do tarczy, węzły ratownicze, rzut rzutką ratowniczą do celu, rzut piłeczką tenisową do wiadra, budowanie linii gaśniczej, musztrę i udzielanie pierwszej pomocy) i teoretyczne czyli z wiedzy pożarniczej.
- Ostatecznie wygrała ekipa MDP OSP Koźle,
- miejsce drugie zdobyła MDP OSP Brodziszewo,
- trzecie MDP OSP Otorowo,
- czwarte MDP OSP Szamotuły,
- piąte OSP Baborowo.
Najwszechstronniejszą zawodniczką uznano Martę Ren z Brodziszewa, a wśród chłopców Kamila Tomkowiaka z Koźla. I jak to zwykle na rajdach bywa – na zakończenie: ognisko i poczęstunek! Były też nagrody, które wręczali: zastępca burmistrza Szamotuł Dariusz Wachowiak i prezes Zarządu MG ZOSP R.P. w Szamotułach druh Jacek Gołąb.





